Florbalisté věří v úspěšný rok 2019

Mužský oddíl za poslední tři měsíce vyhrál tři zápasy, jednou remizoval a dvakrát těsně prohrál. Hlavně překvapil vítězstvím nad lídrem tabulky Sabots Jihlavou 10:7. Tým posílil i navrátilec František Košík, jenž hrál několik sezón Národní ligu ve Žďáře. Nejproduktivnějším hráčem je Jan Svoboda (12 gólů a 12 asistencí).

Dorostenci hrají v barvách sousedního Žďáru a v 1. lize jim patří čtvrtá příčka za Pardubicemi, Hradcem Králové a Náchodem. Ve 2. lize jsou třetí, za Přibyslaví a Světlou. Novoměšťáci pak hrají ještě Orelskou ligu.

Starší žáci mají letos široký kádr a drží se uprostřed tabulky. Na špičku ligy ztrácí, ale z 18 zápasů zatím jen pětkrát prohráli. To je ovšem dáno i tím, že je liga rozdělena na čtyři výkonnostní koše a hoši hrají většinou druhý nebo třetí koš. V prosinci se podruhé za sebou utkali ve 2. koši o postup do koše nejvyššího. Tým táhne mladý Martin Kršek, který v 18 zápasech nasbíral 41 gólů a 22 asistencí. Díky svým výkonům si vysloužil i nominaci do krajské reprezentace starších žáků.

Mladší žáci v Orelské lize zatím vítězí, zatímco elévům se výsledkově nedaří. Přípravka sbírá zkušenosti na skvělých turnajích, kde se jim navíc i velmi daří.

Nedávno nás potěšily zprávy o budování nové haly. Děkujeme Novému Městu a těšíme na historicky první opravdu domácí zápasy.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.