Pohádková sezóna našich dorostenců

V letošní sezóně přihlásil náš oddíl poprvé i oficiální ligovou soutěž pro dorostence. Tato parta už loni dokázala ve starších žácích skončit 3. v kraji, proto jsme ani ve vyšší kategorii nechtěli být za otloukánky.

Na konci prázdnin jsme stejně jako v minulých letech tmelili partu na soustředění v Ostrožské Nové Vsi a do úvodních turnajů jsme vletěli opravdu skvěle. Hned po prvním turnaji jsme se usadili na čele tabulky a sérií 8 zápasů bez porážky si vytvořili velký náskok.

S naskakujícími body přišla mylná představa, že všechno půjde samo a my prohráli s bezzubým Žďárem a nepříjemnou Jemnicí. A to jsme ještě mohli být rádi, že jsme několik zápasů otočili. Soupeři už věděli, co od nás čekat, proto jsme během prosincové pauzy začali trénovat jiný herní systém. Ten jsme si poprvé vyzkoušeli na přáteláku proti našim mužům B.

Na lednovém domácím turnaji v Bystřici jsme hájili náskok proti druhé Světlé nad Sázavou, která by se nám v případě jejich výhry přiblížila na dva body. To jsme ale nedovolili a vyhráli 7:3. Světlá navíc začala prohrávat i s dalšími týmy a tak je postupně přeskočila Jemnice s Jihlavou. Ztráty soupeřů nám však hrály do karet, protože náskok na prvním místě dál narůstal. Brzy bylo jasné, že nás už nikdo nepřeskočí, a tak jsme mohli zbylé turnaje pilovat výše zmíněný herní systém a zapojit více starších žáků na zkušenou. V závěru základní části už chyběla motivace a možná i proto jsme na posledním turnaji prohráli oba zápasy.

Vítězstvím v lize Vysočiny s náskokem 10 bodů jsme si zajistili účast v nadstavbové části o postup do nejvyšší celostátní soutěže. O postupujícím měly rozhodnout dva zápasy proti Písku, který zvítězil v Jihočeské skupině. V měsíční přestávce před baráží jsme odehráli 3 přáteláky proti prvoligovým týmům z Litomyšle, Brna a na závěrečném soustředění ještě s Jindřichovým Hradcem.  Pár dní před nás prověřili junioři Bystřice.

V prvním barážovém utkání jsme si od začátku vytvořili mírný náskok a ve druhé třetině soupeři 5 góly odskočili. Z Písku jsme si dovezli nadějný výsledek 9:4. Bystřická sportovní hala byla celý víkend obsazená, a proto jsme museli náš domácí zápas pořádat v Dolní Cerekvi u Jihlavy. K postupu nám stačilo ubránit 5 brankový náskok. Písek ale nepřijel v příliš bojovné náladě a už po první třetině prohrával 5:1. Nepomohl jim ani hlasitý proslov trenéra o přestávce, a my po debaklu 11:1 a celkovém skóre 20:5 mohli slavit postup do první ligy.

Všem hráčům, kteří se podíleli na této sezóně, patří velké poděkování. Zapomenout nesmím ani na rodiče, kteří nás na zápasy vozili. Důležité také je, že se v týmu sešla skvělá parta, která si rozumí i mimo hřiště. Svými výsledky budeme v příští sezóně reprezentovat celou Vysočinu, protože po letošním sestupu Třebíče budeme spolu s Okříškami jediní zástupci v našem kraji. Letošní úspěch je velkou motivací a bude jen na nás, jak se s tím příští rok popereme.

Pozvánky

Nábor do florbalových oddílů

Stavba nové Orlovny dokončena

Na konci května letošního roku (2020) byla dokončena stavba nové Orlovny na Soškově ulici. Za necelý rok od července loňského roku zde na zelené louce vyrostl bezbariérový objekt, na který jsme se chystali a těšili více než 10 let.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.