Za Cyrilem a Metodějem na kolech

Jako každý rok i letos, se uskutečnila u vítochovského kostelíku poutní mše k oslavě příchodu Cyrila a Metoděje na naše území. Po loňském neúspěchu, kdy bylo proměnlivé počasí, se nám letos podařilo sestavit skupinu, která se z Nového Města vydala, na kolech, směr Vítochov.

Číst dál: Za Cyrilem a Metodějem na kolech

Na finále jsme nedosáhli

Dne 10. dubna 2010 se hráči stolního tenisu jednoty Orel z Nového Města na Moravě zúčastnili orelské kvalifikace v Ivančicích u Brna. Turnaje se účastnilo celkem 26 hráčů z Okresního, Krajského přeboru, Divize a jeden z Ober ligy. Mezi ni my si zahráli: Stanislav Lukeš, Jan Brezáni, Marek Miko a Jiří Svoboda.

Číst dál: Na finále jsme nedosáhli

Nadějné umístění jsme neudrželi

Uběhl již nějaký čas ode dne, kdy jsme se naposledy zúčastnili nějakého turnaje v bowlingu mimo naše rodné město. Dne 20. 2. 2010 jsme odjeli v sestavě Josef a Jiří Kuchtovi, Lukáš Německý a já do Ořechova u Brna. Místní Orel zde pořádal turnaj pro okolní i vzdálené jednoty a my se to rozhodli zkusit.

Číst dál: Nadějné umístění jsme neudrželi

Novoměstští hráči kubbu bodovali ve Žďáře

První sobotu měsíce září se ve Žďáře nad Sázavou konal den otevřených dveří místní orlovny a musím konstatovat, že se žďárští orli opravdu předvedli. V průběhu dne si veřejnost mohla zdarma vyzkoušet vše od spinningu přes power jógu a stolní tenis až po různé druhy aerobiku. Pro děti byl připraven skákací hrad i trampolína a kdo měl hlad, měl možnost využít služeb orelské restaurace. Kdo má radši něco netradičního, mohl využít příležitosti a naučit se nebo si rovnou zahrát starou vikingskou hru Kubb.

Číst dál: Novoměstští hráči kubbu bodovali ve Žďáře

První místo nám těsně uniklo

Naši mladí orlíci se zúčastnili ústředního turnaje v sálové kopané, který se pořádal v tělocvičně 5. ZŠ ve Žďáře nad Sázavou. Těšili jsme se na bohatou konkurenci, ale nakonec přijeli pouze 3 soupeři – Domanín, Stěbořice a Halenkov-Húslenky. Hrálo se v poměrně malé tělocvičně, kde nebyl moc prostor na kombinační hru.

Číst dál: První místo nám těsně uniklo

Podkategorie

Pozvánky

Nábor do florbalových oddílů

Stavba nové Orlovny dokončena

Na konci května letošního roku (2020) byla dokončena stavba nové Orlovny na Soškově ulici. Za necelý rok od července loňského roku zde na zelené louce vyrostl bezbariérový objekt, na který jsme se chystali a těšili více než 10 let.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.