Za Cyrilem a Metodějem na kolech

Jako každý rok i letos, se uskutečnila u vítochovského kostelíku poutní mše k oslavě příchodu Cyrila a Metoděje na naše území. Po loňském neúspěchu, kdy bylo proměnlivé počasí, se nám letos podařilo sestavit skupinu, která se z Nového Města vydala, na kolech, směr Vítochov.

Číst dál: Za Cyrilem a Metodějem na kolech

Na finále jsme nedosáhli

Dne 10. dubna 2010 se hráči stolního tenisu jednoty Orel z Nového Města na Moravě zúčastnili orelské kvalifikace v Ivančicích u Brna. Turnaje se účastnilo celkem 26 hráčů z Okresního, Krajského přeboru, Divize a jeden z Ober ligy. Mezi ni my si zahráli: Stanislav Lukeš, Jan Brezáni, Marek Miko a Jiří Svoboda.

Číst dál: Na finále jsme nedosáhli

Nadějné umístění jsme neudrželi

Uběhl již nějaký čas ode dne, kdy jsme se naposledy zúčastnili nějakého turnaje v bowlingu mimo naše rodné město. Dne 20. 2. 2010 jsme odjeli v sestavě Josef a Jiří Kuchtovi, Lukáš Německý a já do Ořechova u Brna. Místní Orel zde pořádal turnaj pro okolní i vzdálené jednoty a my se to rozhodli zkusit.

Číst dál: Nadějné umístění jsme neudrželi

Novoměstští hráči kubbu bodovali ve Žďáře

První sobotu měsíce září se ve Žďáře nad Sázavou konal den otevřených dveří místní orlovny a musím konstatovat, že se žďárští orli opravdu předvedli. V průběhu dne si veřejnost mohla zdarma vyzkoušet vše od spinningu přes power jógu a stolní tenis až po různé druhy aerobiku. Pro děti byl připraven skákací hrad i trampolína a kdo měl hlad, měl možnost využít služeb orelské restaurace. Kdo má radši něco netradičního, mohl využít příležitosti a naučit se nebo si rovnou zahrát starou vikingskou hru Kubb.

Číst dál: Novoměstští hráči kubbu bodovali ve Žďáře

První místo nám těsně uniklo

Naši mladí orlíci se zúčastnili ústředního turnaje v sálové kopané, který se pořádal v tělocvičně 5. ZŠ ve Žďáře nad Sázavou. Těšili jsme se na bohatou konkurenci, ale nakonec přijeli pouze 3 soupeři – Domanín, Stěbořice a Halenkov-Húslenky. Hrálo se v poměrně malé tělocvičně, kde nebyl moc prostor na kombinační hru.

Číst dál: První místo nám těsně uniklo

Podkategorie

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.